Sündmused

Õhkrelva käitlemise ja ohutustehnika koolitus

Kordamine on tarkuse ema! Sügisel alustavad noored jälle kooliteed ja ega pisut vanematelgi kodanikel pole paha olemasolevaid teadmisi värskendada ning omandada ka uusi. Tegime õhkrelva käitlemise ja ohutustehnika koolituse esimesel kohtumisel tiirus. Kõik oleme seda juttu enne iga võistlust kohtunikult kuulnud, kuid korraks uuesti süveneda ei tee paha 🙂 Seekord viis koolituse läbi Ott, kellel antud teemaga Eesti Mereväest rohkem kogemusi. Käisime punkt punktilt läbi turvanõuded, et kus tuleb hoida nimetissõrme, kuhu suunda relvaraud suunata ja kuidas relva käidelda. Peale koolituse läbimist said kõik laskurid vastava sertifikaadi, mida edaspidi relvakotis hoida.

Ballistikakoolitus vol 2

Klubi uutele noorliikmetele tegime ballistikakoolituse oktoobri karges metsas. Osalemas olid ka vanad tegijad, sest nemad saavad nüüd juba aru, millest me Tõnisega räägime 🙂 Mis toimub pildil ja mida lastakse? Pika päeva jooksul rääkisime sellest, mis on püss ja kuidas diabool lendab 🙂 Tegelikult rääkisime veel sajast asjast, alustades turvalisest relvakäitlemisest ja lõpetades ballistilisel teemadel. Näitasime, kui ohtlik on päris tavaline õhupüss ja millist kahju võib see teha. 

PPI48 Full Metal V1

Säästame loodust 🙂 Ennekõike paberit, sest paberit tehakse puudest 🙂 Ok, me ei ole lolliks läinud. Eile saime tiirus esimest korda testida PPI48 metallist versiooni, Tõnise inseneritöö sai 3D failist reaalsuseks. Ehk siis, versiooni, kus märgi tabamisel see ka kukub. Jäävad ära kõik kahtlused ja kõhklused teemal, et peaaegu on tabamus ringis, aga vist ei loe, sest ringjoon on katki. Psüholoogiliselt on selliseid märke lihtsam lasta. Kui läheb mööda, siis läheb mööda ning kui tabad, siis seda on kuulda ja näha. Esmamulje uuest märgist on väga positiivne. Raske nagu kurat, aga Tõnis jaksab tõsta, ka seinale 🙂 2 tundi turmtuld ja PPI48 FullMetal V1 prototüüp oli endiselt töökorras!

Ballistika koolitus

15. septembril 2018 toimus „Ballistika koolitus”. Koolitusest võtsid osa kõik TT laskurid. Tõnise ca kahetunnine loeng sisaldas vajalikku infot, et ikka paremini õppida tundma oma relva ja selle laskeomadusi. Oma kogemusi Field Targeti laskespordist jagas ka meie külaline Heli Jalakas. Peale teooriat sai omandatud teadmisi Zero Range rajal kohe proovida. Valik pilte toredast laupäevast 🙂